Tisztelt Kollégák!

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kar Fémtani, Képlékenyalakítási és Nanotechnológiai Intézete, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézete, az MTA Miskolci Területi Bizottságával, az OMBKE Vaskohászati Szakosztályával és Egyetemi Osztályával, a GTE Központi Képlékenyalakító Szakosztályával közösen 2018. február 7-9. között Miskolcon a Népkerti Vígadóban rendezi a XVI. Képlékenyalakító Konferenciát.

A konferencia témakörei:

• Hideg és meleg alakító eljárások (hengerlés, kovácsolás, drót és rúdhúzás, folyatás és extrudálás, lemezalakítás, stb) technológiai fejlesztésének eredményei, tervei.
  • Alakítási folyamatok tervezése, fizikai és matematikai modellezése, alakíthatósági és anyagszerkezeti vizsgálatok.
  • Különleges anyaggyártó eljárások és anyagok.
  • Alakító szerszámok tervezése és gyártása.

Az előadások lehetnek szakmai beszámolók, technológiai ismertetők, kapcsolódhatnak tudományos kutatásokhoz, termék bemutatókhoz, valamint interdiszciplináris területekhez.

Az előadások tervezett időtartama 15 perc, amit 5 perc vita követ. Az előadások írásos kivonatát a konferencia hivatalos kiadványában nyomtatott formában jelentetjük meg.

Az előkészítő és szervező munka érdekében egy honlapot hoztunk létre (www.keplekenykonferencia.uni-miskolc.hu), amely a konferenciával kapcsolatos részletes tudnivalókat ismerteti.

Várjuk az iparban, a gazdaságban, a kutatóintézetekben, a felsőoktatási intézményekben dolgozó szakembereket, diákokat, akiknek a munkája kapcsolódik a fent említett témákhoz.